м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Реконструкція фундаменту – коли вона доцільна і як може бути здійснена?

Реконструкція фундаменту - доцільність і як здійснюється

Фундамент будь-якої будівлі може час від часу піддаватися хімічним, біологічним і природних впливам, від чого його цілісність може бути порушена, форма змінена, а міцність погіршена. Саме тому іноді корисно проводити ремонт фундаменту для усунення дефектів і відновлення його початкових несучих здібностей.

Таку процедуру, як реконструкція фундаменту будівлі, доцільно здійснювати тоді, коли з якої-небудь причини відбулося зменшення несучої здатності грунту, що під ним знаходиться, або ж фундамент піддався деформації (внаслідок чого в ньому з’явилися тріщини і розколи), або ж на місцевості, де він знаходиться, змінились гідрогеологічні умови.

Види руйнування фундаменту

Існує чотири основні причини, через які вихідні параметри фундаменту починають змінюватися в гіршу сторону. Фундамент будинку починає псуватися, якщо для його спорудження застосовувалися дешеві низькосортні будматеріали, якщо збільшилося навантаження на нього (зазвичай спостерігається після надбудови ще одного поверху), стався його природний знос після десятиліть експлуатації або ж підвищення рівня підземних вод призвело до розмивання ґрунту .

  1. Якщо фундамент почав руйнуватися через вилуговування бетону, його можна зміцнити, створивши опалубку, яку необхідно залити бетонним розчином і армувати. Для підвищення жорсткості і довговічності фундаменту можна зміцнити його за допомогою армованої бетонної перемички, яку кріплять до монтажних балок з використанням арматурних стержнів – під час виконання даної процедури також створюють бетонні припливи, які частково візьмуть на себе поздовжні і поперечні навантаження.
  2. Якщо під фундаментом «слабкий» грунт, його можна зміцнити, застосовуючи хімічні реагенти (соляну кислоту і карбомідну смолу), які закачуються в грунт за допомогою особливих насосів – така процедура рекомендована для підсилення стрічкової несучої конструкції, що знаходиться на ділянці ґрунту. Даний метод займає небагато часу, проте зміцнення грунту за допомогою хімічних речовин погіршує екологічну обстановку в тій місцевості, де виконувалася ця процедура.

Підсилити фундамент можливо за допомогою влаштування монолітної плити – цей спосіб рекомендується тоді, коли спостерігається значне погіршення його технічних показників. Підсилення монолітною плитою рекомендовано тоді, коли спостерігається крен фундаменту.

Як проходить реконструкція

Якісна реконструкція фундаменту будівлі будь-яким способом є досить складною і трудомісткою процедурою, здійснення якої бажано довіряти компетентним, досвідченим спеціалістам.