Гідроізоляційний шар виконує захисну функцію і є необхідним етапом у будівництві адміністративних будівель і споруд різного призначення. Матеріали гідроізоляції відрізняють не тільки по виробнику, а й кольором, щільності, призначенню і технології. Від вологи важливо захистити кожну частину будинку – дах, фундамент або стіни. Якісна гідроізоляція продовжує термін служби будинку.
Види гідроізоляційного шару
Він може укладатися або наноситися, як горизонтально, так і вертикально. Залежно від загальних характеристик можна виділити гідроізоляцію:
- Фарбувального типу. Проводиться за допомогою бітумної мастики гарячим або холодним методом. Підходить для невеликих площ. Наноситься валиками і пензлями. Наносити варто два шари, кожен завтовшки приблизно в 2 мм. Товщина може змінюватись в залежності від складу мастики.
- Обклеювального типу. За допомогою бітумних мастик або синтетичних складів різних температур наноситься шар покриття рулонними або плівковими матеріалами. Спочатку щільно укладаються шари матеріалу, а зверху наноситься шар розігрітої бітумної мастики. Шари при цьому укладаються точно і рівномірно один на одного з невеликим проміжком.
- Штукатурного типу. Підходить для малих площ (до 100 кв.м). Розчин піску та цементу наноситься пензлем. При цьому товщина шару повинна бути близько 4 см. Наносити поступово і правильно, адже при неправильній технології ефект буде протилежним і естетично непривабливим.
- Асфальтного типу. Товщина покриття – близько 2 см. Виконується гарячими або холодними мастиками. Гаряча мастика повинна лягати в 2-3 шари. Методи нанесення відрізняються в залежності від горизонтального або вертикального нанесення.
- Асфальтно-литого типу. Мастика або розчин в гарячому вигляді лягає між захисною стінкою і покривається поверхнею. Розливається спочатку суміш асфальту, потім шар гідроізоляційного матеріалу. Після вирівнювання поверх цього укладають стяжку бетону або цементу.
- +. Окремий вид мастики, який наноситься за допомогою додаткового обладнання методом напиленням. Виконувати роботу важливо поетапно і акуратно.
Від точності виконання робіт залежить якість покриття і його довговічність. Важливо дотримуватися технології і знати всі наявні характеристики і властивості будівельних матеріалів, а також їх поведінку в різних кліматичних умовах. Враховується також і призначення будівлі та індивідуальні особливості її експлуатації.