м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Тріщини в стінах: ремонт та їх усунення

Тріщини в стіні та методи їх усунення

Тріщини в стіні і методи їх усунення

Покриті тріщинами стіни старих будинків у власників нерухомості викликають далеко не романтичний настрій! Будь-яка тріщина – сигнал до негайного вжиття заходів щодо її ліквідації. В іншому випадку, обов’язково виникне серйозна проблема цілої конструкції. На жаль, з подібним явищем стикаються і мешканці новобудов.

Першочерговим питанням, на яке необхідно отримати відповідь, є виявлення причин виникнення тріщин.

Самостійно з’ясувати це дуже важко, так як складність проблеми вимагає спеціальних знань і досвіду професіоналів. Від висновків залежать подальші роботи по реконструкції фасаду будівлі і ліквідації першопричин утворення тріщин.

Чому з’являються тріщини в стінах

Деформація стін будівлі відбувається з різних причин. Якщо в складі конструкції будинку, є надбудова або прибудова, то в такому випадку, створюється додаткове навантаження на фундамент. При цьому відбувається осідання основи, і з’являються щілини під нахилом з розширенням, ближче до верху. Такі ж похилі тріщини утворюються від нерівномірного стиснення грунту, якщо в проектній документації, або при виконанні фундаментних робіт, були помилки.

Якщо кути і стіни добудов утворюють поглиблені поперечні тріщини, це означає, що конструкція нерівномірно навантажує фундамент. Таке відбувається в разі комбінації глухих стін і великих засклених ділянок. Щілини різного виду і розміру, виникають через змішані типи грунту під будівлею, або при щільному зіткненні двох фундаментів з різними будівлями.

Деформація фасаду будівлі може відбутися внаслідок будівництва поблизу будинку котловану, без застосування спеціальної технології буріння свердловин та встановлення паль. Стиснення грунту і осідання фундаменту можуть спровокувати накопичення біля будинку важких предметів або будівельних матеріалів. Як наслідок, стіни будівлі покриваються тріщинами та сколами.

Динамічний вплив активних трас або великих будівництв, поблизу від будинку, також викликає деформацію стін. Тріщини можуть виникати від руху шарів грунту і відповідної усадки фундаменту. Деякі дуже довгі будови піддаються температурній деформації, так як технологією укладання не був передбачений температурний шов. Саме тому, середина будинку покривається вертикальними тріщинами. Якщо, при будівництві монолітних будівель, будівельники та проектувальники не врахували рівень промерзання грунту, то замерзання і відтавання грунтів в основі будівлі, дає нерівномірну усадку, а значить і різного розміру тріщини.

Причинами появи щілин можуть бути не виявлені складні плавучі грунти, а також передчасний знос неякісних будівельних матеріалів.

Тріщини відрізняються:

  • Напрямком;
  • Типом і часом деформації;
  • Причиною виникнення;
  • Формою та глибиною;
  • Параметрами розкриття;
  • Рівнем ризику.

Правильне встановлення причини виникнення тріщин сприяє подальшому якісному та надійному проведенню ремонту.

Ремонт тріщин в стінах

Неглибокі щілини усувають за допомогою штукатурного розчину, з додаванням клею ПВА. На початку, щілину очищають, і обробляють ґрунтовкою. Потім тріщини заповнюють і зверху накладають спеціальну армуючу стрічку. Після цього ділянку деформації штукатурять. Ефективним методом ремонту є застосування монтажної піни для заповнення щілин. У цьому випадку, після заповнення тріщини піною, це місце закривається металевою пластиною, яка прикріплюється до стіни за допомогою дюбелів.

Слід зазначити, що ремонт щілин здійснюватиметься тільки після того, коли будуть повністю виконані роботи по усуненню конкретних причин виникнення тріщин.