м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Навіщо потрібна топографічна зйомка земельної ділянки?

топографическая съемка участка
Будь-яке будівництво завжди починається з проектування будивлі. А розробці проекту передує проведення топографічної зйомки тієї ділянки, де буде спорудження нової будівлі. Основне завдання топографічної зйомки місцевості полягає в зборі даних про земельну ділянку.

Трапляється, що на обраній ділянці знаходяться будь-які об’єкти, що заважають забудові – пеньки, кущі, засохлі дерева, купи сміття і т.п. Також буває, що грунт на ділянці не підходить для спорудження на ньому багатоповерхового будинку, а тому потребує ущільнення. Буває, що на території будівництва під землею проходять комунікації і безпосередньо над ними будівництво будівлі неможливе. Топографічна зйомка, а також геодезія та геологія, дозволяють визначити, чи придатна обрана ділянка землі для будівництва.

Всі дослідні, вимірювальні і знімальні роботи, здійснювані в рамках топографічної зйомки, виконуються із застосуванням спеціального обладнання (навігаторів, електронних тахеометрів, лазерних сканерів, трасошукачів, квадрокоптера), а результати відображаються в звітах і на кресленнях. Згодом дані документи дуже знадобляться і проектувальникам, і будівельникам.

Представникам будівельних фірм і ландшафтним дизайнерам топографічна зйомка ділянки землі необхідна для розробки концепції проекту майбутньої будівлі і підключення його до комунікацій, прокладання інженерних мереж, складання карти місцевості і створення живописного ландшафтного дизайну.

Після завершення топографічної зйомки обов’язково складається план досліджуваної місцевості, де вказуються рельєфні особливості, гідрологічні ресурси, розташування підземних і наземних ліній електропередач, межі земельної ділянки і деякі інші відомості. Масштаб такого плану може виконуватися в співвідношенні 1: 250, 1: 500 та ін..