м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Будівельний матеріал “Геотекстиль” та його види

Будівельний матеріал "Геотекстиль" та його види

геотекстиль

Такий популярний та поширений будівельний матеріал, як геотекстиль, був винайдений дуже давно, ще за часів єгипетських фараонів. Ще в той період, люди розпізнали в ньому відмінну якість та водонепроникність. Зроблений з рослинних волокон, даний матеріал служив відмінним зміцненням доріг та узбіч.

На сьогоднішній час, цей незамінний матеріал виготовляють з різних синтетичних замінників таких як: поліпропілен, поліетилен або поліамід. Деякі марки геотекстилю виготовляють із суміші натурального і синтетичного волокна (шляхом щільного переплетення ниток).

Одними з визначних властивостей сучасного геотекстилю, є:

 • Стійкість до гниття і корозії;
 • Стійкість до вологи, вогкості і грибків;
 • Стійкість до різних руйнівних факторів навколишнього середовища;
 • Невибагливість та тривалий термін служби;
 • Стійкість до хімічних і біологічних впливів;
 • Екологічна безпека матеріалу і відсутності шкідливих виділень;
 • Стійкість до гризунів та комах;
 • Відносно низька вартість.

Існуючі види геотекстилю

Серед різновидів даного матеріалу можна розрізнити три основних види:

 • Тканий геотекстиль;
 • Нетканий геотекстиль;
 • Геотекстль в’язаного типу.

Залежно від поставленого завдання використовується той чи інший його вид. Наприклад, для укладання доріг і шосе, краще підійде нетканий геотекстиль, а для облаштування дачної або садової ділянки, в більшості випадків застосовують матеріал тканого типу.

В’язаний геотекстиль має більш широку сферу застосування і його можуть використовувати де завгодно. Взаємодія даного будівельного матеріалу з піском або грунтом, підвищує міцність і пружність кожного дорожнього шару, тому дороги, укладені геотекстилем не піддаються розмиванню. Структура матеріалу сприяє легкому просочуванню рідини і затримки твердих частин.

Тканий та нетканий – яка різниця?

Геотекстиль тканий – деяка мішкоподібна тканина, яка складається із двох сплетених ниток. Переплетення ниток виконано таким чином, що утворюється дуже щільна структура, яка відмінно підходить для збільшення щільності ґрунтових шарів. Ця матерія запобігає деформації або зсуву на ділянках з м’яким грунтом, і служить своєрідною опорою для слабкого грунту. Для того щоб запобігти розмиванню грунту, часто використовують різні рослинні насадження, і геотекстиль може бути в цьому хорошим помічником. Даний матеріал можна використовувати, як підстилку для трави або інших рослинних насінь, що забезпечить для рослин вельми сприятливі умови. Легкі та малогабаритні рулони геотекстилю нескладно транспортувати та укладати.

Нетканий геотекстиль не тільки ущільнює грунт, але також і сприяє хорошому відтоку води від об’єкта, який ви намагаєтеся захистити. Основна сфера застосування даного нетканого матеріалу – це будівництво доріг та покрівель. Ця область будівництва особливо потребує захисту від впливу вологи. Але останнім часом, нетканий геотекстиль знайшов широке застосування на садово-дачній ділянці.

Матеріал такого типу використовують в якості основи для парковок та садових доріжок. Багато садівників користуються цим матеріалом для зашторювання проходів в теплиці, так як геотекстиль відмінно зберігає тепло та відштовхує вологу.

Геотекстиль – це унікальний та багатофункціональний матеріал, який легко піддається укладанню. Застосувавши цей матеріал хоча б один раз, ви гідно оціните всі його переваги, і зможете використовувати його в самих різних цілях.