м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Красиве обличчя міста: ремонтуємо історичні будівлі

(RU) Ремонтируя, сохраняем красивое лицо города

Візитна картка кожного міста – це його історична частина. Намагаючись зберегти всю красу старих будівель, місцева влада виділяє на це великі гроші. Але як правильно реставрувати будівлі, що мають історичну цінність, які простояли вже більше ста років? Це питання особливо актуальне, коли подібні споруди вже ремонтуються і відновлені не один раз, і, незважаючи на такі неодноразові переробки, все одно зберігають дух попередніх часів.

Проектувальникам, які беруться за подібні завдання, слід враховувати той факт, що архітектурні пам’ятки будуть стоять протягом XXI століття, в століття особливо підвищеного комфорту. Тому завдання архітекторів полягає не просто в збереженні історичного обличчя споруди, але й у створенні міцних конструкцій, з тривалим терміном експлуатації.

Технологічні процеси постійно модернізуються, встановливається сучасне обладнання, змінюються гідрологічні умови грунтів. Тому, для того, щоб вписуватися в нові експлуатаційні умови, і відповідати всім нормам будівництва, старовинні споруди потрібно реконструювати. В таку реконструкцію звичайно входить збільшення поверхів, вдосконалення несучих можливостей та розширення корисного простору. Подібна реставрация також може включати в себе заміну фасадних матеріалів, на більш якісні та сучасні.

Перед початком робіт розраховуються будівельні роботи, і роблять це відповідно до будівельних нормативів, що діють на даний момент. При таких розрахунках враховуються навантаження, які будуть здійснюватися на будівлях, а також всі існуючі дефекти. Контрольні розрахунки допомагають визначити несучу здатність будівлі, яка діє на момент такої перевірки, а також ступінь деформації і розтріскування конструкції. Розрахунки повинні враховувати нові умови експлуатації історичної споруди.

Вимоги

Будівлі, які підлягають реконструкції, повинні відповідати таким вимогам:

  • Надійність і міцність несучих стін, перекриттів і перегородок, в нових умовах експлуатації, на протязі заданого часу.
  • Безпека експлуатації. Правильне планування кімнат, сходів, входів і виходів, ліфтів і т.п.. При заміні великогабаритного обладнання, передбачені люки і отвори, для подальшого сервісного обслуговування.
  • Простота поточного ремонту та технічного обслуговування будівель. Це включає наявність зручних підходів до важливих вузлів та інших частин конструкції. При цьому застосовуються сучасні автоматизовані або механізовані засоби.
  • Ремонтопридатність всіх частин споруди. Конструкція повинна бути повністю пристосована до здійснення будь-якого виду ремонту або технічного обслуговування.
  • Експлуатаційна економічність. Для реставрації повинні застосовуватися будматеріали з високим терміном служби. Вони повинні сприяти хорошій вентиляції, збереженню тепла, і освітленню.
  • Зовнішній вигляд, що відповідає історичності будівлі.Зовнішній вигляд облицованных поверхонь не тільки повинен зберігати атмосферу древньої епохи, але і бути приємним для огляду, і не втомлювати очі.

Методи реконструкції

Серед методів реконструкції споруд, які представляють собою історичну цінність, можна виділити два основні:

  1. Заміна внутрішніх конструкцій при збереженні зовнішніх стін, з повною реставрацією.
  2. Повний знос старого будинку, що знаходиться в аварійному стані, і виведення на його місці нового, з відновленням обличчя старого фасаду.

Роботи по реконструкції та реставрації історичних пам’яток архітектури вимагають впроваджень та нововведень сучасних будівельних технологій. Для того, щоб посилити зношені конструкції, застосовують металеві або монолітні залізобетонні деталі. Сучасні нові облицювальні матеріали, створені за новітніми технологіями, дозволяють повністю відновити зовнішній вигляд старовинної споруди, і зберегти дух древніх епох.