м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Залізобетонні прогони – що вони собою являють?

Під час будівництва сучасних будівель застосовують спецтехніку, цеглу, газоблоки, цемент, а також залізобетонні прогони. Вироби, які називають залізобетонними прогонами, є довгомірними, витягнутими по горизонталі з прямокутним поперечним перерізом. Під час будівництва промислових будівель їх укладають на несучі конструкції (ферми, стіни, траверси, колони або балки), створюючи опору для настилу і плит перекриття. Прогони залізобетонні створюються з якісного бетону, підсиленого міцної арматурою. Для їх укладання під час будівництва використовують підйомний кран.

Зовні прогін майже не відрізняється від залізобетонного стовпа і схожий на застиглий розчин бетону, всередині якого знаходиться металевий каркас. На заводах такі вироби виробляють різних габаритів і різної ваги, яка зазвичай коливається в межах від чотирьохсот кілограмів до півтора тонн (можливо деякі заводи іноді виробляють прогони меншої або більшої ваги). Під час виготовлення прогонів в їх конструкції передбачають сталеві петлі або наскрізні отвори – щоб їх було зручніше переміщати.

Прогони залізобетонні можуть відрізнятися один від одного особливостями профілю і схемою армування. Перетин таких виробів буває тавровим і прямокутним. Вони використовуються майже для тих же цілей, що і перемички, але є більш масивними і великими, ніж перемички. За допомогою прогонів залізобетонних перекривають арки і отвори в стінах, а ще зводять з їх допомогою тунелі і мости.