м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Старі та історичні фасади: ремонт та реконструкція

Оновлення старих та історичних об’єктів нерухомості здійснюється з урахуванням індивідуальних особливостей будівлі, порушувати які неприпустимо. Історичний житловий фонд є національною культурною спадщиною, тому всі зміни проводяться відповідно до паспорта будівлі. Використання сучасних будівельних матеріалів не повинно спотворювати неповторну архітектуру і естетику споруди.

Старі фасади

Реконструювати старий фасад хочуть найчастіше ті, хто володіє приватною нерухомістю у великих містах. З огляду на те, що не завжди документи на будівлю збереглися в повному обсязі, часто будівельникам і експертам доводиться довірятися досвіду, знанням, навичкам і об’єктивно оцінювати те, що вони бачать.

Саме тому така робота практично не під силу любителям і тим, хто дуже погано розбирається в тонкощах роботи з дерев’яними конструкціями (як відмінною рисою старих будівель) або самими різними різьбленими прикрасами.

Завдання у кожного власника такої нерухомості різні. Іноді це стосується історичної збереження фасаду, але частіше пов’язано зі зміною функціональної спрямованості будівлі. Хоча практично завжди хочеться зберегти естетику фасаду, що в певному сенсі є впізнаваною візитною карткою організації, яка розташована всередині.

Справжній професіонал бачить результат на етапі попереднього планування і завжди може абсолютно точно порахувати кошторис.

Історичні фасади

Це – окрема сфера серед завдань, які вирішує реновація. Реконструкція фасадів історичних будівель зводиться більше до реставраційних робіт для збереження первісного вигляду фасаду. При цьому будівельники завжди прагнуть до збереження не тільки виду, але і до застосування тих же самих, або схожих матеріалів.

Роботи, що проводяться по реставрації історичних будівель, завжди вимагають узгодження всієї проектної документації та точного визначення типу робіт.

Однак існують випадки, коли безпосередньо будівля не має ніякої історичної архітектурної цінності, але знаходиться в історичній частині міста. У таких випадках її реконструкція також повинна бути узгоджена на всіх рівнях компетентних органів, щоб загальний архітектурний стиль не був порушений.

Особливості приймання

Нюансом приймання робіт по реконструкції історичних фасадів є те, що вона здійснюється не тільки замовником безпосередньо, а й органами технічного нагляду, компетенція яких включає не тільки дотримання технологій, але і термінів проведення робіт.

Якщо такі органи будуть здійснювати поточний нагляд під час виконання робіт, то найімовірніше, здача об’єкта пройде легко та без несподіванок.