м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Влаштування монолітного перекриття

Монолітне перекриття

Влаштування монолітного перекриття

Сьогодні в будівництві виробничих і адміністративних багатоповерхових будинків частіше застосовують залізобетонні перекриття. Всьому причиною їх міцність, надійність, вогнестійкість і екологічна безпека.

Монолітні перекриття – це несучі горизонтальні конструкції, що розділяють поверхи між собою. Вони приймають і передають навантаження. Самі плити можуть бути залізобетонними і дерев’яними. Розглянемо монолітний тип плит із залізобетону.

Вага монолітної плити перекриття більша будь-яких інших її видів, тому що всередині вона суцільна. Чим вище марка бетону, тим більшою буде її маса. На даний параметр впливають також лінійні розміри. За товщиною плити діляться на 2 види і важать по кілька тонн кожна:

 • 1П – 120 мм, вага – 4,3-7,1 т;
 • 2П – 160 мм, вага – до 8,7 т.

Перший полегшений варіант вимагає звуко- і теплоізоляції. У плит є недолік – їх складно монтувати, так як вони до того ж ще й об’ємні, але утеплювач і шумоізоляція вносять свою лепту, полегшуючи конструкцію щодо габаритів.

Щоб отримати полегшений варіант, всередині плит нерідко робляться отвори. Це полегшує навантаження, що надаються на стіни і фундамент. Несуча здатність монолітної плити перекриття повинна бути не менше 500 кг на квадратний метр.

Технологія влаштування монолітного перекриття

Мінімальна товщина монолітного перекриття – 150 мм. Щоб встановити таку плиту, спочатку потрібно змонтувати балки і на них побудувати опалубку висотою до 0,2 м. Встановлюються металеві розпірки і дерев’яні балки, а потім проводиться армування – це обрешітка, вмонтована точно по центру. Отримана конструкція заливається бетонною сумішшю.

Опирання монолітного перекриття на газобетон досить надійне і має охоплювати 20 см. Завдяки пористості матеріалу в цілому вся будова стає легшою по вазі. Однак важливо дотримуватися певних вимог:

 • Товщина стін повинна бути не менше 30 см;
 • По периметру будівлі споруджується пояс з бетону такої ж товщини, що і стіни, висота повинна становити 25 см;
 • Бетонний пояс армується в обов’язковому порядку.

Призначення даного поясу – рівномірно розподілити навантаження, виключаючи точковий тиск, від якого пористі блоки можуть зруйнуватися або деформуватися.

Існує таке поняття, як допустимий прогин монолітної плити перекриття. Щоб визначити правильні параметри, проводяться розрахунки за допомогою спеціальних формул. При цьому враховуються такі вимоги:

 • Технологічні;
 • Конструктивні;
 • Фізіологічні;
 • Естетико-психологічні.

Максимальний проліт ненапружених плит може становити від 6 до 12 м.

Перекриття можуть бути збірними. Вони складаються з металевих балок, між якими укладаються газобетонні блоки, і незнімної опалубки. Вся конструкція скріплюється монолітним бетоном. Така плита має товщину не менше 50 мм.

Ребристі плити складаються з балок і відрізняються меншою товщиною. В результаті зменшується також маса конструкції. Балки можуть розташовуватися в одному або двох напрямках, цей параметр визначають навантаження на плиту. Такий вид перекриття в рази вигідніше суцільного, так як витрачається менше матеріалу.

Вузли обпирання плит на стіну є важливими елементами будівлі і призначені для надійної їх фіксації. Згідно з вимогами при створенні даних конструкцій виконуються наступні умови:

 • Стрижні плит і пояса міцно з’єднуються між собою;
 • З метою зниження тепловтрат застосовуються спеціальні вкладиші, що закривають порожнечі;
 • Теплоізоляція виконується між кладкою і перекриттям;
 • Торці плит не повинні впритул прилягати до кладки.

Ціна монолітного перекриття

Наша будівельна компанія пропонує монолітні будови «під ключ». У нас працюють кваліфіковані спеціалісти, здатні виконати будь-який проект на високому якісному рівні.

Ціна на заливку залізобетонної плити перекриття буде залежати від безлічі деталей, до вартість м2 монолітного перекриття додається сума за роботу. Перед тим як визначити кінцеву, інженери складають технічний план, проводять розрахунки і оформляють кошторис.

Якщо вам потрібні послуги з будівництва монолітного будинку, звертайтеся в нашу компанію за вказаними телефонами або заповніть спеціальну форму на сайті.

ВИКОНАЄМО ВЛАШТУВАННЯ МОНОЛІТНОГО ПЕРЕКРИТТЯ
Беремо в роботу проекти будь-якої складності
Архітектура будівлі та планування
Постійний технічний нагляд над об'єктом
Прорахунок чужих проектів
Відеоспостереження на об'єкті (за бажанням замовника)
Гарантія від 3-х до 10 років
Поетапна оплата
Можлива розстрочка
Залиште заявку
наш менеджер зателефонує
Вам впродовж 1 години

ПЕРЕВАГИ
РОБОТИ З НАМИ

1
Довіра та відкритість
Кожен об'єкто ми ведемо повністю прозоро та відкрито! Клієнти мають доступ до всієї будівельної інформації по затратам над проектом.
2
Рівень відповідальності
Усі прорахунки в кошторисі проводяться чесно, без прихованих платежів. Ціни фіксуються один раз, ніякого росту цін до кінця здачі об'єкта!
3
Професіоналізм
Наші клієнти працюють тільки в "одне вікно". Ми відповідаємо за покупку і доставку матеріалів та виконання будівельних робіт.
4
Репутація
Ми дуже відповідально ​​відносимось до своєї репутації. Ніколи не дозволимо собі здавати об'єкти з якимись недоліками.
5
Задоволені клієнти
Завжди прислухаємось до своїх клієнтів! Консультуємо, надаємо рекомендації і супроводжуємо клієнта на кожному етапі будівництва
6
Особистий менеджер
За кожним проектом закріплений окремий менеджер-професіонал, який зможе дати відповідь на будь-яке питання по проекту.