м. Київ, вул. Сім'ї Сосніних, 17
Пн. - Пт.: 9:00 - 18:00
ua

Лофт – вигідне рішення для архітекторів

(RU) Лофт – выгодное решение для архитекторов

Будь-які архітектурні об’єкти, що експлуатуються тривалий час, потребують реставрації. Звичайно, далеко не всі з них можна використовувати за призначенням і не кожну будівлю доцільно підтримувати в початковому вигляді. Але реставрування застарілих приміщень залишається популярним в наш час. Роботи можуть проводитись, як глобального характеру, так і локально.

Наприклад, до нас дійшла мода на так звані лофти – верхні частини будівель (досить часто – колишніх фабрик і заводів), які перебудовуються під офіси або житлові приміщення. Мода на створення лофтів почалася ще в 40-их роках минулого століття в США – саме тоді колишні заводи і фабрики почали здавати в оренду.

Сьогодні під лофтом розуміється реконструкція історичної будівлі та її адаптація під житлове або робоче використання. Стиль лофт передбачає високі стелі, наявність великого вільного простору і кам’яні стіни.

Таким чином, виникає абсолютно новий тип нерухомості – апартаменти. Часом цей термін використовують, як синонім квартири або іншого житлового простору, що не зовсім вірно. Апартаментами вважають тільки нежитлові приміщення, які переформатували в житлові.

Планування такого житла може бути довільним – площа дозволяє. Завдяки висоті стель є можливість створити дворівневий житловий простір. Колишні складські приміщення легко перетворити в повноцінні апартаменти з ліфтом та паркінгом.

Важливо розуміти, що провести реконструкцію колишнього складу в житловий простір можна тільки комплексно, після остаточного завершення реконструкції всієї будівлі.

Лофт – вигідне рішення для архітекторів, тому що:

  • Вартість. Апартаменти вважаються тимчасовим житлом, тому прописатися в них не можна. Завдяки цьому вони дешевше готових квартир.
  • Практичність. Це вдале рішення для вже готових споруд. Не потрібно нічого зносити і заново будувати – досить відремонтувати і відреставрувати те, що вже є.
  • Привабливість. Незвичайний історичний антураж і зовнішній вигляд будівлі зацікавлюють покупців.

Така реконструкція не заважає будівлям залишатися туристичними об’єктами. Деякі перебудовані лофти, як і раніше, вважаються пам’ятками. Зберегти будівлю в його первісному вигляді, але додати при цьому трохи сучасності – найбільш вдале рішення в області популяризації культурних ідей.